POZOR: Věnujte pozornost datu článku. Vzhledem k tomu, že webové stránky vznikaly postupně, je možné, že určité informace již nebudou platné.

Jak poznat podvodnou půjčku

11.10.2014

Půjčit si peníze je příjemná záležitost. Můžete si dovolit věc, o které tajně sníte, nebo se vydat na dovolenou do exotické destinace. O něco méně příjemné je splácení půjčky, zvlášť pokud jste uzavřeli nevýhodnou smlouvu s nesolidní firmou. Jak poznat podvodnou půjčku a nenachytat se?

  • Nutnost volat na placenou linku
  • Vysoký vstupní poplatek
  • Nepřiměřeně vysoký úrok
  • Tlak na okamžité podepsání smlouvy
  • Neověřování Vaší totožnosti

Nevolejte na čísla začínající "devítkou"

Podvodnou půjčku poznáte podle placené telefonní linky, která obvykle začíná číslicí 9. Podvodníci zašli tak daleko, že v reklamě inzerují normální telefonní číslo, aby se vyhnuli postihu, a poté přinutí žadatele o úvěr volat na placené číslo. Tarif se pohybuje kolem 95 korun za minutu a není neobvyklé, že účet za telefon se vyšplhá až na desetitisíce korun kvůli prodlužování hovoru ze strany poskytovatele půjčky.


Nesmyslné poplatky a vysoké úroky

Varováním pro Vás je i to, pokud společnost požaduje dopředu uhradit poplatek za zpracování žádosti o úvěr, který se pohybuje v řádech tisícikorun. V takovém případě se jedná o podvodnou firmu, která žije z těchto poplatků, nikoliv z poskytování úvěrů. Jestliže nutně potřebujete peníze, snažte se najít řešení a nepůjčujte si peníze za nepřiměřeně vysoký úrok. Úroky pak můžete splácet i několik let.

Dejte si pozor na to, jaký produkt uzavíráte

Hledejte na internetu zkušenosti klientů. Recenze Vám napoví, zda se jedná o prověřenou solidní firmu nebo lichvářskou společnost. Podvodná půjčka je i taková, kdy firma podmiňuje poskytnutí úvěru uzavřením jiného finančního produktu, nejčastěji rizikového životního pojištění.

Tlačí vás do podpisu smlouvy

Podezřelou půjčku poznáte i podle toho, že společnost požaduje okamžité podepsání smlouvy o půjčce, aniž by Vám dala čas si ji v klidu domova prostudovat. Nikdy nic předem nepodepisujte a nevěřte „nepsaným výhodám“. Nenechávejte společnosti oskenovat nebo okopírovat Váš občanský průkaz, předložte jej pouze pro kontrolu údajů. Vzbudit obavy by ve Vás mělo i to, že půjčku získáte rychle a snadno, bez dokladů a bez základního ověření Vaší finanční situace.

© 2014 Infinea Finance spol. s r.o., všechna práva vyhrazena. Nebankovní-Půjčky-do-24-hodin.cz
Tento web nemá za cíl zprostředkovat ani poskytovat úvěry, slouží čistě pro informaci.