POZOR: Věnujte pozornost datu článku. Vzhledem k tomu, že webové stránky vznikaly postupně, je možné, že určité informace již nebudou platné.

Nebankovní půjčky

Pozor na podvodníky se zálohami

18.6.2015

Podvodníků je v oblasti půjček mnoho a je třeba dát si vždy pozor na nepoctivé jednání. Riziko představují především půjčky od soukromých osob a také neznámé nebankovní společnosti.

Častou praktikou podvodníků je kromě placených telefonních linek i inkasování poplatků za zprostředkování půjčky, nebo za její schválení.

Poctivá společnost zálohu nechce

Poctivá společnost po vás nikdy nebude vyžadovat poplatek za půjčku dopředu. Výjimkou může být symbolický poplatek ve výši 1 Kč u některých SMS půjček, který slouží pro ověření bankovního účtu.


Veškeré další poplatky a úroky se ale platí až později, při splácení půjčky. Pokud někomu dáte zálohu, s velkou pravděpodobností už ji nikdy nevymůžete zpět. Podvodník zpravidla přestává po obdržení peněz komunikovat a žádné půjčky se nedočkáte.

Lidé ve finanční nouzi bývají neopatrní

Lidé ve finanční nouzi bývají ochotni přistoupit na mnohé. A zaplacení zálohy, třeba i ve výši několika tisíc korun, nebývá výjimkou. Pozor, smlouvy jsou nastaveny tak, aby nebyly napadnutelné. Bývají vytvořeny tak, aby společnost mohla přijmout zálohy, za kterou ovšem nemusí zprostředkovatelskou činnost odvést.

Pozor na anonymní zprostředkovatele

Podvodníci se skrývají za anonymitu internetu nebo tisku. Pokud se o poskytovateli nebo zprostředkovateli půjčky nemůžete dohledat žádných informací, ruce pryč od takové nabídky. Obtížný bývá i kontakt a komunikace. V dohledání informací vám pomohou diskusní fóra na internetu a zkušenosti jiných klientů. Vždy požadujte smlouvu a tu ukažte odborníkovi (finančnímu poradci) nebo ji alespoň důkladně prostudujte. Pokud je vám odmítnuto nahlédnutí do smlouvy, jedná se vždy o podvod.

© 2014 Infinea Finance spol. s r.o., všechna práva vyhrazena. Nebankovní-Půjčky-do-24-hodin.cz
Tento web nemá za cíl zprostředkovat ani poskytovat úvěry, slouží čistě pro informaci.