POZOR: Věnujte pozornost datu článku. Vzhledem k tomu, že webové stránky vznikaly postupně, je možné, že určité informace již nebudou platné.

Rady a doporučení: na co si dávat pozor u půjček

10.11.2014

Půjčky bývají v některých situacích doslova záchraným kruhem, ale mohou být také příčinou ještě daleko větších problémů. Abychom rizika spojená s bankovními a hlavně nebankovními půjčkami omezili na nejnižší možnou míru, je potřeba řídit se několika základními radami a doporučeními

1. Neberte hned první půjčku. Na trhu je celá řada nebankovních i bankovních institucí a jejich nabídky se mnohdy výrazně liší. Vybírejte vždy z několika nabídek a důkladně porovnávejte parametry půjček.

2. Provnávejte zejména RPSN, nikoli jen úroky. RPSN je daleko přesnější ukazatel toho, kolik nakonec za půjčené peníze zaplatíte.

3. Jestliže je u půjčky nutné ručit zástavou nemovitosti, důkladně zvažte, zda si můžete dovolit danou nemovitost zastavit. Něco jiného je dávat do zástavy víkendovou chalupu a něco jiného vlastní byt.

4. Půjčujete-li si na vybavení domácnosti, na auto nebo přímo na nemovitost, máte možnost využít některou z bohaté nabídky účelových půjček. Ty jsou výhodnější než půjčky neúčelové.

5. Rizika u půjček od renomovaných institucí jsou daleko menší než rizika u půjček od malých a neznámých společností. Proto si vybírejte půjčky od větších společností, na něž je mnoho referencemí.

6. Smlouva o půjčce je důležitý dokument a než jej podepíšete, důkladně si jej přečtěte. Zaměřte se hlavně na pasáže psané malým písmem - tak se zpravidla ukrývají ty největší "chytáky".

7. Pokud nechcete riskovat, že se kvůli neplacení půjčky dostanete do registrů neplatičů, udělejte maximum pro to, abyste splátky půjčky platili včas.

8. Pokud byste měli problémy se splátkami půjčky, nepanikařte, ale zkuste se s tím, kdo Vám peníze půjčil, domluvit na náhradním splátkovém schématu.

9. Realisticky porovnejte, jaké budou v následujícím období príjmy a náklady Vaší domácnosti a zda budete mít na to, splácet danou půjčku.


Náš TIP: Pro ty, kteří mají sjednáno více půjček zaráz a rádi by je sloučili do jedné a platili méně,
existuje na finančním trhu možnost konsolidace půjček – díky ní je možné ušetřit měsíčně až stovky nebo tisíce korun.

Půjčka 7
Půjčka Aasa
Půjčka Zaimo
Půjčka Ferratum
Moment půjčka


» Půjčka Cetelem
» Credium půjčka
» Essox půjčka
» Půjčka Home Credit
» Půjčky Provident
» Quick půjčka
» Smart půjčka
» Tesco půjčka online


Půjčka Era


Jak řešit ztrátu nebo krádež platební karty
Konsolidace a refinancování od Raiffeisenbank
Malé půjčky do 5000 Kč
SMS půjčka - první zdarma bez problémů
Pozor na podvodníky se zálohami
Okamžitá půjčka pro dlužníky - info
SMS půjčka bez 1 Kč a bez doložení příjmů
Nebankovní půjčka 40000 pro všechny
Půjčka před výplatou 10000
Půjčky do druhého dne
Půjčky bez ručitele ihned
Bezhotovostní půjčka Provident
Půjčka bez doložení příjmu na směnku
Co dělat, když se podniku nedaří

Potřebujete rychlou a dostupnou půjčku bez příjmů a bez registrů? Řešením může být půjčka před výplatou na účet - krátkodobá a blesková půjčka na cokoliv.

Další informace o Cofidis půjčce a vše kolem nebankovní půjčky do 24 hodin naleznete zde.

Sušička prádla Vám ušetří spoustu času a námahy. Více informací najdete zde.

Pokud nemůžete prokázat kolik vyděláváte, přečtěte si, zda by pro vás nebyla výhodná půjčka bez doložení příjmu.© 2014 Infinea Finance spol. s r.o., všechna práva vyhrazena. Nebankovní-Půjčky-do-24-hodin.cz
Tento web nemá za cíl zprostředkovat ani poskytovat úvěry, slouží čistě pro informaci.